מיקרופון אלחוטי

מיקרופון אלחוטי מקצועי או חובבני ? מה ההבדלים ביניהם ? קראו וקנו פעם אחת !

 

להלן סקירה של כל תחום:

1. מיקרופונים אלחוטיים מקצועיים

אם אתם משתמשים במיקרופון למטרות מקצועיות, כגון: במה, אירועים, ריתמוזיקה, הפעלות וימי הולדת. ואפילו אם המטרה היא חובבנית כגון קריוקי, אבל אתם רגישים לאיכות הסאונד וזמן הפנאי חשוב לכם.

אנחנו ממליצים כמובן לרכוש מיקרופון אלחוטי מקצועי, שיעשה את העבודה לאורך שנים, בעל איכות סאונד טובה. ולא מיקרופון אלחוטי חובבני שמתנתק כשאתם מתרחקים, מייצר פידבקים לעיתים קרובות ונשמע צורם.

המכשירים המקצועיים הם ברמת אמינות גבוהה במיוחד. תוכלו להיות בטוחים שכל רכיב במכשיר תוכנן ע"י טובי המוחות והמהנדסים, ושהמיקרופון שלכם יעשה את העבודה.

כמעט כולנו היינו ביום הולדת ובו שמענו איך רוב מהמפעילים המקצועיים נשמעים עם המיקרופונים האלחוטיים החובבניים שלהם. גם אם הם מקצועיים ההפקה שלכם נראית חובבנית, וזה חבל !

קחו בחשבון שהמיקרופונים הפשוטים בד"כ יעבדו בצורה תקינה עד שני מיקרופונים באותו איזור. מעבר לכך עלולות להיווצר הפרעות בתדרים. לעומת זאת מיקרופונים אלחוטיים מקצועיים יעבדו באופן תקין שישה תדרים ויותר באותו איזור.

 

אז אילו מיקרופונים אלחוטיים נחשבים מקצועיים ?

בתחום הזה נמצאים מספר מועט של חברות והן קודם כל:
Mipro, Shure, Sennheiser שמצויינת בעיקר בתחום האלחוטיים עם מיקרופון ראש

ואח"כ

AKG ,Audio technicha, Okayo, Samsun, Lectrosonics

לקוחות שמעוניינים לרכוש מיקרופון אלחוטי מקצועי אך עדיין ברמת מחיר נמוכה, ישלמו סביבות ה 1800 ש"ח עבור סט בודד, 3750 ש"ח לסט כפול ויקנו בד"כ אחד משתי האפשרויות הבאות: מיפרו ידני או מדונה או SHURE ידני / מדונה. וברמות הנמוכות של המחירים נמליץ בד"כ דווקא על מיפרו.

מחירים מתחילים מ 1900 ש"ח לסט בודד ו 3750 ש"ח לסט כפול והשמיים הם הגבול.

 

2. מיקרופונים אלחוטיים חצי מקצועיים

ישנן מספר גדול מאד של חברות חובבניות שמנסות לייצר מיקרופונים אלחוטיים מקצועיים ולכן קשה מאד לסקור את התחום. במקרה זה מספר האלחוטיים שניתן להפעיל בו זמנית יהיה בד"כ עד 4. איכות הקול משתנה מחברה לחברה, מרחק קליטה גם הוא מצריך בדיקה פרטנית. והמחירים יהיו חצי או שליש ממחיר של מיקרופונים אלחוטיים מקצועיים.

להלן מספר דוגמאות מומלצות:

מיקרופון אלחוטי יגואר - מגיע כסט בודד או סט כפול (700 או 900 ש"ח בהתאמה). את המיקרופונים ניתן לרכוש ידניים, מדונות, או מעורב.

מתאים לשירה, הרצאות וכו'. מיקרופון איכותי במחיר נוח.  

 

3. מיקרופונים אלחוטיים חובבניים
בתחום הזה של המוצרים קיים מגוון רחב של מוצרים. חלקם נותנים פתרון טוב יחסית לעלותם וחלקם עשויים להיות אכזבה גדולה.

לא נוכל לסקור את מגוון המוצרים הקיימים בתחום הזה. יחד עם זאת נוכל לומר בבטחה שהדגם הבא בהיחלט נותן מענה הולם במיוחד לרמת המחיר שלו.
תמורת 500 ש"ח תקבלו זוג מיקרופונים אלחוטיים בתדרים קבועים שמספקים סאונד, מראה, ומרחק קליטה טובים.

ערכת זוג מיקרופונים אלחוטיים Pair2000 - המיקרופונים הללו מתאימים לקריוקי או לדיבור ומספקים איכות ואמינות גבוהה במחיר אקונומי. 

 

4. מיקרופונים אלחוטיים מיוחדים

לכל החברות המקצועיות שור, מיפרו,סנהייזר וגם אודיו טכניקה ישנם מיקרופונים אלחוטיים מקצועיים למצלמות וידאו.

בתחום ההדרכה האלחוטית והתרגום סימולטני מככבת חברת אוקיו.

ישנם מיקרופונים אלחוטיים מיוחדים שאין למיפרו, שור, וסנהייזר כגון מיקרופון אלחוטי לאירובי. המוכר שבהם הוא AirLine77 של חברת Samsun. במיקרופון אלחוטי זה מיקמו את המשדר על המערכת ראש. לעומת זאת במיקרופון אלחוטי עם מערכת ראש של החברות המובילות יש משדר כיס שאליו מחובר מיקרופון ראש באמצעות חוט שנוטה להיקרע בפעילות ספורטיבית.

 

מיקרופון אלחוטי מדונה נטען ללא חוטים 

זהו מיקרופון אלחוטי "מדונה" בעל מספר יתרונות:

 

  • הערכה מופעלת באמצעות סוללות נטענות. כך ניתן לצאת לפארק ולהשתמש בערכה ללא מתח רשת. בנוסף הערכה כוללת מטען לסוללות הנטענות.
  • על פי רוב, מיקרופון אלחוטי "מדונה" כולל חוט בין המיקרופון לבין המשדר. לעומת זאת בערכה זו אין חוטים כלל.
    כך אמינות המוצר עולה ונוחות השימוש גדלה.

 

הצג כ- גריד תצוגה רשימה

107 פריטים

לכל עמוד
הגדר מיון בסדר יורד
הצג כ- גריד תצוגה רשימה

107 פריטים

לכל עמוד
הגדר מיון בסדר יורד
whatsapp