מגפונים

המגאפון שלכם נמצא כאן!

יש המון סוגים של מגאפונים וכולם נמצאים אצלנו בטרטל מערכות הגברה.
אתם מוזמנים לבחור את המגאפון הנכון שיעשה עבורכם את העבודה בשטח.

למה המגפון מיועד ולמה הוא לא מיועד

השימוש העיקרי במגפון הינו להפגנות, לחירום, לניתוב קבוצות גדולות והודעות בשטח פתוח. חשוב להבין, מגפון אינו מיועד להדרכה. הדרכה צריכה להיעשות באמצעות חגורת הגברה, לחגורת הגברה יש צליל נעים יותר, היא מותירה את היידיים פנויות, נטענת ומיועדת לשימוש נרחב בדיבור. יחד עם זאת היא נשמעת למרחק מצומצם וקטן יחסית למגפון.

איך לבחור מגפון - אילו מאפיינים יש לבחון בעת הקניה

מגפון לא נבחן באיכות הצליל. מגפון נבחן קודם כל בעוצמת ההגברה. ככל שהמגפון יהיה בעל עוצמת הגברה גבוהה יותר כך הוא ישמע למרחק גדול יותר. צריך לקחת בחשבון כי בעת השימוש במגפון עשויים להיות רעשי רקע. מגפון חזק ישמע בתנאי שקט למרחק של מאות מטרים ואפילו מעל לקילומטר. לעומת זאת, כאשר יש קבוצות, אוטובוסים עם מנוע פועל, או בהלה בשעת חירום נוצר רעש רקע. במצבים כאלו המגפון ישמע למרחקים קצרים בהרבה.

קיימים מגפונים רבים בעלי גדלים שונים. מגפונים קטנים יהיו קלים ונוחים יותר לנשיאה, לעומת זאת מגפונים גדולים הינם בעלי עוצמת קול גבוהה יותר. אם אתם צריכים מגפון לשעת חירום, ריכשו מגפון עוצמתי. נוחות השימוש במקרה כזה שולית. ועוצמת ההגברה קריטית.

רוב במגפונים מופעלים באמצעות סוללות שמנות C או D אך ישנם גם מגפונים המופעלים באמצעות סוללות דקות אצבע AA. כל שלושת הגדלים מספקים מתח זהה אך זמן עבוד הגדול יותר ככל שהסוללה שמנה יותר. לפיכך עוצמת ההגברה אינה תלויה בסוללה. קיימים מגפונים בעלי עוצמה גבוהה שמופעלים באמצעות סוללות AA. מגפונים אלו יהיו קלים יותר, זולים יותר לתפעול, וכדאי לשקול רכישה של מגפונים אלו כל עוד העוצמה מתאימה לשימוש.

מגפונים מגיעים עם רצועת כתף או עם רצועת יד בלבד. רצועת כתף הינה יתרון במיוחד כשמדובר במגפון כבד.

מיקרופון ממוקם על המגפון עצמו או על מיקרופון ידני נשלף. מיקרופון מובנה על המגפון מאלץ את המשתמש להרים את המגפון לעבר הפה על מנת לדבר. גם במקרה הזה, השימוש יהיה נוח כל עוד המגפון קל משקל. מומלץ לרכוש מגפון עם מיקרופון נשלף במיוחד עבור מגפונים גדולים.

הפעלת המגפון עשוייה להיות במתג או בלחצן PTT (Push to talk), לחצן PTT נוח יותר לשימוש וחוסך סוללות. שכן הוא מופעל רק בעת הדיבור. לעומת זאת מגפונים עם מתג הפעלה פועלים באופן רציף עד שמכבים אותם.

תחזוקה של מגפונים

אם השימוש במגהפון הינו לעיתים רחוקות יש לבדוק אותו תקופתית. אין להשאיר את הסוללות בתוך המגאפון, סוללות עשויות לנזול והחומצה שמופרשת מהסוללות תגרום נזק בלתי הפיך למגפון. יש לבדוק תוקף הסוללות, סוללות ישנות עשויות לא לעמוד במבחן המציאות.

סוגי מגפונים

בנוסף למגאפונים הרגילים, הגיעו לאחרונה מגהפונים עם נגן USB המאפשרים להשמיע קבצי קול. מגאפונים עם עם מקלט בלוטוס, המאפשרים להשמיע מוזיקה ישירות מהנייד. וכן מגהפונים עם הקלטה קצרה.


המלצות למגפונים
לפני שקונים מגאפון חשוב להבדיל בין 3 קבוצות שונות:

1. הפגנות / שירותי חירום
2. קבוצות מטיילים קטנות
3. קבוצות מטיילים גדולות

הפגנות ושירותי חירום ידרשו מגאפונים גדולים, חזקים ועוצמתיים מאוד
כדוגמת: EMERGENCY I- STRONGER
עם המגאפונים האלו ישמעו אתכם תמיד, גם בלב שטח רועש ורוחש.

לקבוצות מטיילים קטנות אנו ממליצים על SURVIVER
הדגם שניחן באמינות גבוהה במיוחד, עלויות התפעול שלו זולות ועוצמתו גבוהה מאוד.

לקבוצות המטיילים הגדולות נמליץ שוב על STRONGER
שמעניק שליטה למדריך ואי-אפשר שלא לשמוע אותו גם במרחבים הפתוחים והגדולים ביותר. זהו דגם קל לנשיאה, נוח, אמין  ומאוד עוצמתי.

הצג כ- גריד תצוגה רשימה

11 פריטים

לכל עמוד
הגדר מיון בסדר יורד
הצג כ- גריד תצוגה רשימה

11 פריטים

לכל עמוד
הגדר מיון בסדר יורד
whatsapp