אוזניות

המדריך לרכישת אוזניות

כל מה שרציתם לדעת על אוזניות

בין אם אתם מחפשים אחר אוזניות ספורט, לסאונד אנרגטי כדי להפיק את המרב מאימון שלכם או שאתם מחפשים אוזניות להאזין למוזיקה בבית או בטיסה מבלי שרעשי הסביבה יפריעו לכם, או לחלופין אם אתם מחפשים אחר האוזניות להאזנה הטובה והנעימה ביותר, יש לנו חדשות טובות! אצלנו, תוכלו למצוא את כל דגמי האוזניות המתאימים לכל דרישה וצורך וגם תוכלו ליהנות מייעוץ מקצועי, מחירים משתלמים ובעיקר מבחר ענק של אוזניות. תודות למבחר העצום הקיים וההיצע של סוגי האוזניות.

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו במדריך המרתק הבא עליו עמלנו רבות וללמוד כמה דברים חשובים על אוזניות ולהכיר את סוגי האוזניות הקיימים. אם אתם כבר מומחי אוזניות ויודעים איזה דגם הוא הטוב ביותר עבורכם, גלשו אל החנות  שלנו ובחרו את האוזניות שמתאימות לכם.

אז למה אתם יכולים לצפות במדריך שלנו:

•        חוטי כנגד אלחוטי

•        התאמת אוזניות

•        פיצ'רים מיוחדים

•        לייף סטייל

•        מפרטים טכניים

•        רכישה מכוונת או בחנות

מלחמת המינים: חוטי מול אלחוטי

אוזניות אלחוטיות

האוזניות האלחוטיות מגיעות במגוון דגמים, סגנונות וצורות - על האוזן (On ear), עוטף את האוזן (Over ear) ובתוך האוזן (In ear). האוזניות נהדרות עבור פעילות ספורטיבית, אימוני ספורט וכל פעילות חוץ אחרת כולל, נסיעה בתחבורה הציבורית, הליכה וטיול בשעות הערב ועוד. הסיבה לבחירת אוזניות האלחוטיות לספורט היא העובדה, שמדובר באוזניות ללא חוטים כלומר שאין צורך להסתבך עם חוטים ולהתחבר למקור המוזיקה, כל שיש לעשות הוא לסנכרן את האוזניות באמצעות הטכנולוגיה האלחוטית ולאפשר לעצמכם טווח פעולה מלא ללא הפרעות או מגבלות.

הטכנולוגיה האלחוטית, השכיחה ביותר בשימוש אוזניות היא Bluetooth. טכנולוגיה זו מקודדת שמע באופן דיגיטלי ומעבירה את הצלילים למרחקים קצרים. הבלוטוס פופולארית תודות להיותה אמינה, קלה לתפעול ומרבית המכשירים (טלפונים חכמים, מחשבים, טאבלטים ועוד), כבר מגיעים איתה באופן מובנה. כמו כן, ישנן טכנולוגיות אלחוטיות אחרות קיימות אך הן אינן כה שכיחות או פופולאריות כמו הבלוטוס. חשוב לדעת שדגמים מסויימים אף מגיעים עם יכולות סינון רעשים. אורך חיי הסוללה משתנה בין הדגמים השונים ומומלץ לבדוק נתון זה כאשר משווים בין הבחירות המובילות לסט האוזניות החדש שלכם.

•        אלחוטי ללא חוטים - True wireless

אומנם שמם של האוזניות אלחוטיות מרמז על היותן אלחוטיות אך גם אלו מגיעות בד"כ עם סוג מסויים של חוט, כגון החוט המחבר בין האוזניות אחת לשנייה. אוזניות מסוג True wireless  מגיעות ללא כל חוט, וכל אוזניה מגיעה כיחידה נפרדת – אחת לכל אוזן. אי קיומם המוחלט של החוטים משמעו אין ולא יהיה כל קשר או סבך בין החוטים לעולם – כי הם לא קיימים.

דגמי האוזניות in ear משתלבות בתוך תעלת האוזן בעוד שדגמים אחרים נשארים סטטיים בעקבות היותם כרוכים סביב חלקה האחורי של האוזן. גם כאן, אורך חיי הסוללה משתנה בין דגם לדגם ויש לבחון נתון זה כאשר מבצעים השוואה בין הדגמים המובילים. חשוב לדעת כי רבים מדגמי האוזניות True wireless, מגיעים עם נרתיקי נשיאה לאחסון האוזניות וטעינתן בו זמנית. קראו בנתוני המוצר על כמות שעות השימוש הנוספות שתיקי אחסון טעינה אלו מספקים.

רכשו אוזניות True wireless | למדו עוד אודות אוזניות True wireless 

•        אוזניות חוטיות

האוזניות החוטיות שכולנו מכירים, מתחברות אל הטלפון החכם, נגן ה MP3 או כל מקור מוזיקה אחר בו אתם עושים שימוש, בעזרת חוט. אחד היתרונות של הדגמים החוטיים הוא חוסר הצורך בסוללות או הטענה, סאונד ברמה גבוהה ועוד. גיימרים, לרוב מעדיפים את האוזניות החוטיות כדי לא לחשוש מכך שהסוללות יגמרו בדיוק ברגע המותח של המשחק.

•        אוזניות קשת עורף - Neck-sitting

באופן מסורתי, אוזניות בעלות קשת, נחות להן על הראש אך ישנם דגמים בהם הקשת נחה על העורף או על אחורי הראש. אנשים רבים, מעדיפים אוזניות בעלות קשת עורף מכיוון שהן נוחות יותר מאשר האוזניות ראש המוכרות והם לא פוגעות בתסרוקת או עיצוב השיער. דגם זה נהדר למשרד או לשימוש ממושך והקלות בין שימוש להפסקת שימוש, ממכרת.

רכשו אוזניות עורף

 

התאמת אוזניות

•        אוזניות תוך אוזן (In-ear monitors) ואוזניות כפתור  (Earbuds)

אוזניות In-ear הינן אוזניות הנכנסות לתוך תעלת אוזן. חשוב לציין כי מרבית האוזניות הספורטיביות נכללות תחת קטגוריה זו. מרבית הדגמים, מגיעים עם מתאמי גומי או סיליקון בגדלים שונים לצורך התאמה ואטימה מרבית לכל אוזן, וכן לצורך יציבותן במהלך פעילות הספורט והתנודות שהיא טומנת בחובה.

 

ישנם דגמים מקצועיים אשר מותאמים באופן מלא ומדויק לאוזן. הם  מצויינים ברמת סינון הרעשים, והמודלים המתקדמים מציעים איכות סאונד שמצליחה להתחרות באוזניות גדולות יותר ויקרות יותר.

 

אוזניות הכפתור earbuds מציעות דרייברים הנחים על קצה האוזן החיצונית. לרוב, הן מציעות רמה נמוכה יותר של סאונד, באסים או סינון רעשים מאשר דגמי אוזניות אחרים. לעומת זאת קיימים מספר יתרונות שכדאי לקחת בחשבון. חוסר האטימה של האוזניות את התעלה מאפשר נוחות ואוורור של האוזן, לכן קל יותר להשתמש בהן לזמן ממושך. ברמה הבריאותית אוזניות כפתור טובות יותר שכן מופעל פחות עומס על עור התוף בשיטה זו. בנוסף אוזניות כפתור מוצעות בד"כ במחירים זולים יחסית וזוהי עוד סיבה טובה לבחור בהן.

 

רכשו אוזניות in-ear  ואוזניות עורף

 

אוזניות קשת עוטפות את האוזן Over-ear

אוזניות אלו ידועות גם בשם "around-ear" או "full-size" והעיצוב שלהן הוא בתצורת כוסות המכסות את כל האוזן. מדובר בסוג אוזניות הנחשב לאוזניות הטובות ביותר מבחינת איכות השמע. ולמרבית הדגמים יש יכולת סינון רעשים טובה מאוד המצליחה לבודד את המאזין מרעשי הסביבה. יכולת זו נקראת "סינון רעשים פסיביים" (passive noise reduction).

אוזניות קשת עשויות להגיע כאוזניות פתוחות או כאוזניות סגורות.

אוזניות קשת פתוחות מספקות שמע בדמות במה פתוחה יותר, כלומר השמע נשמע כחלל גדול יותר. אך חסרונן הוא בכך שהמוזיקה נשמעת מחוץ לאוזניות בעוצמה גבוהה יחסית, והבאסים ישמעו חלש יותר כיוון שהם בורחים החוצה. אוזניות פתוחות לא מתאימות לאולפן שכן אנו לא רוצים שהשמע באוזניות יזלוג החוצה למיקרופונים.

אוזניות קשת סגורות מספקות יותר באסים, פחות זליגת רעשים פנימה והחוצה. והן מתאימות לאולפנים. שימוש ממושך באוזניות סגורות עשוי לייצר יותר חום באוזן מאשר אוזניות פתוחות שכן אין תחלופה של אוויר באוזניות סגורות. במקרים רבים שהבאסים באוזניות סגורות אמנם חזקים יותר אך פחות טבעיים מהבאסים באוזניות פתוחות.

החסרון האוזניות קשת Over ear הוא המשקל והחום. קשה יותר להשתמש בהן לאורך זמן לעומת אוזניות on ear. אוזניות over ear מחממות את האוזניים לאחר זמן מה, הן גם כבדות יותר ולכן מעייפות את המשתמש מהר יותר.

רכשו אוזניות קשת Over-ear

 

אוזניות קשת על האוזן On-ear

דגם זה של אוזניות דומה באופן יחסי לאוזניות over-ear אך הכריות יושבות על האוזן החיצונית ולא סוגרות את האוזן. באופן כללי, אוזניות On-ear מעניקות איכות סאונד טובה אך בעלת תגובת בס נמוכה יותר מאשר אוזניות over-ear. המשתמש יחווה בד"כ יותר זליגה של רעשים חיצוניים פנימה והסובבים עשויים לשמוע את המוזיקה בעוצמה גבוהה יותר מבחוץ.

יתרונן של אוזניות קשת on ear הוא הקלות והנוחות. הן פחות מחממות את האוזנים. הן קלות יותר ולכן מתאימות לשימוש ממושך יותר מאוזניות over ear.

קנו אוזניות קשת On-ear

 

פיצ'רים מיוחדים לאוזניות

•        סינון רעשים

סינון רעשים אקטיבי מתבצע על ידי מיקרופון הקולט את הרעשים הסובבים, גלי קול אלו מוגברים ומשודרים למאזין הפוכים בכיוונם (גלים זהים בפאזה הפוכה). גלים אלו נועדו לבטל את הגלים המקוריים שנקלטו במיקרופון, המייצגים את רעשי הסביבה. כך המשתמש נהנה ושומע את המוזיקה שלו, הפודקאסט או כל שמע אחר לו הוא מאזין כמעט ללא רעשים חיצוניים.

 

במקרים רבים יש מתג שיודע לבצע פעולה הפוכה שמגבירה את הרעשים החיצוניים, מתג זה נועד למצבים בהם המאזין רוצה לרגע לשמוע את הסביבה.

 

קנו אוזניות ביטול רעשים אקטיביים | קנו אוזניות ביטול רעשים פאסיביים

 

•        אוזניות עמידות במים Water-resistant 

 

אוזניות בעלות עמידות נגד מים הן אוזניות מושלמות עבור הספורטיביים מבינכם. אוזניות אלו עוצבו עם חומרים בעלי יכולת עמידה כנגד מים זיעה ונוזלים, ואין חשש כי האוזניות יבואו במגע עם מים. ימי הפסקת האימון או ההסתתרות מפני הגשם, עברו חלפו ואין צורך לעצור בכל פעם על מנת לנגב את הזיעה שהצטברה או המים שמכסים את האוזניות ולהפר את שגרת האימון.

 

קנו אוזניות Water-resistant

 

•       אוזניות עם עזרה קולית - Voice assistants

 

כולנו מכירים כבר את סירי של אפל או את העוזרת של גוגל. אוזניות בעלות עוזרי קול מובנה, עוזרות לך לארגן את המוזיקה שלך, לבדוק הודעות ולקבל תשובות כאשר אתם בתנועה בעזרת הקול שלכם בלבד. דגמים מסוימים מספקים הוראות הגעה ותרגומים כאשר הם מסונכרנים עם הטלפון החכם.

 

רכשו אוזניות עם Voice assistants

 

•        אוזניות הולכת שמע דרך העצם - Bone conduction

 

אוזניות אלו מתיישבות על עצמות הלחיים, בדרך כלל לפני האוזניים. הדרך בה הן עובדות היא באמצעות עקיפת עור התוף וסיפוק צליל ישירות לתוך האוזן הפנימית על ידי רטט בעצמות הראש. פיצ'ר ייחודי זה מתאים בעיקר לאנשים שרוצים להאזין למוזיקה אבל לא לסנן את רעשי הסביבה, כגון אצנים אשר זקוקים, למען בטיחותם, לשמוע את רעשי התנועה. חלק מאוזניות המוליכות עצם, עוצבו במיוחד עבור שימוש מתחת למים וכך ניתן להאזין למוזיקה תוך כדי השחייה. בנוסף, משתמשי אוזניות מסוג זה גורסים כי הפיתוי להגברת הווליום פוחת וכך יוצא שישנו פחות לחץ המופעל על האוזן.

 

רכשו אוזניות הולכת שמע דרך נעצם - Bone conduction

 

•       אוזניות ביומטריות Biometric

אוזניות ביומטריות מודדות את קצב הלב על ידי ארגון ואיסוף מידע הישר מאוזני המתאמן בעודו מאזין למוזיקה. קיימים דגמים מסויימים אשר מסייעים לשגרת האימון על ידי רמזי עידוד ומוטיבציה. חובבי הכושר, יוכלו לעקוב אחר קצב הלב שלהם בעזרת האוזניות וללא צורך במכשור נוסף. כידוע, בעת פעילות ספורט צריך להפחית סרבול ככל שניתן. בנוסף, אוזניות ביומטריות רבות מותאמות לאפליקציות ספורט פופולאריות כמו RunKeeper ואיסוף המידע יסונכרן עם האפליקציה באופן אוטומטי.

 

רכשו אוזניות Biometric

 

•        אוזניות עם מיקרופון ופקדי שליטה

מיקרופון מובנה באוזניות הוא  זה הוא אידיאלית למי מאיתנו שאוהב לדבר בטלפון או בסקייפ בעזרת אוזניות. אוזניות ניידות המיועדות לשימוש עם סמארטפונים או נגני mp3, עשויות לכלול מיקרופון קטן על גבי כבל לעיתים מתווספים פקדי שליטה על רמת הווליום, השתקה ומעבר בין שירים.  בדגמי האוזניות האלחוטיות, פקדים אלו נמצאים על האוזנייה עצמה, ודגמים רבים מצוידים גם בפונקציות שנועדו לשפר את חווית העבודה עם מערכת הפעלה ספציפית. אוזניות המיועדות לגיימרים מכילות מיקרופון מובנה כדי שהם יכולים לשוחח עם השחקנים האחרים בעיצומו של משחק רב משתתפים.

 

רכשו אוזניות עם מיקרופון מובנה

 

•        אוזניות עם הגבלת ווליום - Volume limiting

היכולת לשלוט ולהגביל את הווליום לרמה בטוחה (עד 85 דציבלים או פחות) היא תכונה מצוינת במיוחד כאשר יש ילדים שרוצים להשתמש באוזניות. אוזניות עם הגבלת ווליום עושות בדיוק את זה, ואכן שומרות על רמת ווליום שלא תעלה על 85 דציבלים. בנוסף, לא כל האוזניות בעלות הגבלת רמת הווליום נועדו לילדים וגם מבוגרים הדואגים לשמיעה שלהם, יוכלו ליהנות מאוזניות אלו במיוחד ללא חשש וידיעה כי השמיעה שלהם לא תפגע.

 

רכשו אוזניות Volume limiting

 

•        אוזניות לכבדי שמיעה ומתחרשים עם שליטה על הסאונד- Conversation Enhancing

 

אתם מוצאים את עצמכם מוסחים מהסביבה בעת שאתם מנסים לנהל שיחה בסביבה רועשת? כנראה שאתם צריכים לנסות את האוזניות בעלות יכולת הגברת הקול ושליטה בסאונד הסובב אתכם. מיקרופון כווני מובנה בתוספת טכנולוגיות השתקת או הדגשת  רעשים או תדרים ספציפיים במהלך השיחה ינטרלו את רעשי הסביבה ובנוסף ידגישו את תדרי הדיבור. אוזניות אלו יעזרו במיוחד לכבדי שמיעה ומתחרשים. בנוסף לכל הן מצויידות במקרים רבים גם בטכנוליגיית בלוטוס המאפשרת לנהל שיחות בטלפון תוך כדי הפחתת רעשים חיצוניים.

 

רכשו אוזניות לכבדי שמיעה

 

בוחרים את האוזניות המתאימות לסגנון ולצרכים שלך

 

אוזניות לספורט וכושר

אין זה סוד שמוזיקה ממריצה. מבחר עצום של אוזניות מדגמיin-ear  וגם  on-ear, נועדו להבטיח כי האוזניות יישארו במקומן ולא יזוזו או יחייבו אתכם לסדר אותן שוב ושוב - גם כאשר אתם בשיא התנועה והאימון. ישנם in-ears מיוחדות שנועדו להחזיק את האוזניות במקום באמצעות קשת מאחורי האוזן, בעוד שסוגים אחרים של אוזניות, עושים שימוש בקשת המקיפה את הצוואר או אחורי הראש. נוחות והתאמה הן בהתאם להעדפה אישית אך עם מגוון האופציות הקיימות, אין ספק  שגם אתם תצליחו למצוא את האוזניות המתאימות לכם.

 

ישנם דגמי אוזניות ספורט בעלי עמידות במים וזיעה. רבים מהדגמים האלו מציעים מיקרופון ופקדי שליטה הממוקמים על הכבל ובכך מאפשרים למתאמן לענות לשיחות, לווסת את רמת הווליום או להעביר שירים מבלי להאט או לעצור את הפעילות. על מנת לבטל כל אלמנט של כבל או חוט, חפשו אחר דגמי אוזניות אלחוטיות הנקראים True Wireless.

 

פיצר'ים מיוחדים עבור עוסקי הספורט שלנו הם אוזניות ביומטריות שנועדו למדוד ולעקוב אחר קצב הלב, חוטים מחזירי אור שעוזרים לספורטאי להראות גם כאשר החושך יורד.

 

רכשו אוזניות מותאמות לספורט וכושר

אוזניות לסביבת העבודה

אוזניות Over-ear הן בחירה טובה כאשר רוצים לבודד את עצמכם מההמולה ורעשי הסביבה של מקום העבודה, במיוחד אם אתם עובדים ב Open Space. דגמי אוזניות עם סינון רעשים, נועדו להעצים את אפקט זה ולעזור לכם להיות מרוכזים. אלטרנטיבה אחרת לאוזניות עבור סביבת העבודה הן אוזניות  in-ear – שכבונוס גם לא יבלגנו את לכם התסרוקת.

 

רכשו אוזניות ייעודיות לסביבת העבודה

אוזניות לטיולים

כאשר אנחנו מטיילים ונאלצים לסחוב את כל המטען שלנו, הצורך שלנו הוא באוזניות קלות משקל וכאלו שיהיה לנו קל להסתובב איתן. חלק מהאוזניות מתקפלות וזה תורם ליכולת אחסון מהירה שהיא חשובה מאוד בעת טיול וכאשר יש מטען גדול. עובדה חשובה שיש לקחת בחשבון, היא שאוזניות אלחוטיות ניידות במיוחד וזהו יתרון מהותי. אם אתם עומדים לבלות זמן במטוס או באוטובוס במהלך הטיול שלכם, אוזניות בעלות סינון רעשים או בידוד רעשים, יאפשרו לכם לשקוע במוזיקה לה אתם מאזינים ולשכוח מהסביבה או להיות מוסח ממה שקורה סביב וכך להפוך גם את הנסיעה הארוכה והמייגעת ביותר, לנסיעה נעימה ומהנה.

 

רכשו אוזניות ייעודיות לטיולים

אוזניות ביתיות מקצועיות

כאשר רוצים להאזין למוזיקה באופן רציני ומקצועי, אין כמו סט אוזניות קשת. אוזניות אלו משלבות בס עמוק, יחד עם בהירות בתדרים הגבוהים. התוצאה היא  איכות סאונד שאין שנייה לה ומצליחה לגרום לך בקלות להתמכר אליה. תודות לעיצוב המכסה את האוזן, אוזניות over-ear מעניקות תחושת מרחב ובמה פתוחה, בהשוואה ליתר הדגמים של אוזניות.

 

לאלו מכם החוששים מכובד האוזניות או מרגישים שהן כבדות מדי, ישנם דגמי אוזניות מובחרים של אוזניות on-ear  ו in-ear המגיעות לרמת דיוק של אוזניות over-ear.

 

רכשו אוזניות home entertainment

 

אוזניות לאודיופילים

היצע דגמי האוזניות הקיים, מצליח להעביר למרכיב האוזניות את הסאונד על הצד הטוב ביותר ובהתאם ליכולות של דגם האוזניות אך למי מאיתנו שרוצה את הסאונד הכי איכותי והכי מדויק, ראוי ויבחן את האוזניות המקצועיות. על מנת להצליח לבודד את המאזין מרעשי הסביבה והסחות הנמצאות סביב, מספר דגמי אוזניות מקצועיות מגיעים עם מעטפת גדולה כך שהן מקיפות את האוזן במלואה.

•        דגמי האוזניות הסגורות - "Closed-back" מציעים מעטפת מבודדת באופן אקוסטי. האוזניות הללו מצטיינות בבידוד רעשי הסביבה כך שחווית ההאזנה הופכת פרטית לגמרי. יחד עם זאת, האוזניות צובעות את הצליל בתגובת בס חזקה.

•        דגמי האוזניות הפתוחות- "Open-back" מציעים כיסוי אקוסטי של רשת או בד שקוף על חלקו האחורי של האוזניה. האפקט הנוצר הוא סאונד רך ובמה פתוחה יותר שרבים מהאודיופילים מעדיפים.

רכשו אוזניות לאודיופילים

 

אוזניות לגיימרים

גיימרים רציניים אשר מתכוונים ושואפים לייצר חווית מציאות מדומה אמיתית ככל האפשר, ייהנו ממרבית המארזים המלאים בעלי בס עמוק ורמת ווליום גבוהה ללא עיוותים, מה שהופך את הבחירה בדגמי קשת over-ear לבחירה הטבעית ביותר. מיקרופון על זרוע עיצוב מיוחד וצבעוני הם כמובן חלק מהחוויה.

קנה אוזניות גיימרים

 

אוזניות לילדים

לכל ההורים מבינינו או מי, שטייל עם ילדים בעבר בטיול ארוך יחסי, סביר שתהה האם יש אוזניות ייעודיות לילדים וכאלו אשר יתאימו לראשם הקטן והעדין ולא יפגעו בשמיעה שלהם. בין אם כדי להעביר להם את הזמן לבין אם גם אתם צריכים הפסקה. ובכן, החדשות הטובות הם שיש כאלו ורובן גם יהיו עמידות במיוחד. אוזניות לילדים, מגיעות בצבעים כיפיים שילדים אוהבים ובמגוון רחב של עיצובים הכוללים דמויות מוכרות ופופולאריות וגיבורים שילדים אוהבים. בנוסף, גודל האוזניות מותאם במיוחד לילדים.

למטרות בטיחותיות, ארגוני בריאות שמיעה רבים, ממליצים כי רמות ההאזנה עבור ילדים יוגבלו עד ל- 85 דציבלים בלבד או פחות. ישנם דגמי אוזניות לילדים המציעים באופן מובנה יכולת הגבלת רמת ווליום פנימית לרמת ווליום בטוחה לשימוש של היקרים לנו מכל. יחד זאת, זכרו שלא מעט דגמים משמיטים את הפיצ'ר הזה ולכן מומלץ לבדוק ולהשוות בין הדגמים השונים והיכולות אותן הם מציגים.

רכשו אוזניות לילדים

 

מפרט טכני

סאונד איכותי הוא תלוי העדפה אישית. מה שנשמע מדהים עבור אחד, לאו דווקא ישמע לאחר מדהים או אפילו סביר. הדרך היעילה והטובה ביותר לדעת איזה אוזניות הכי נכונות לכם באופן אישי, היא באמצעות בדיקה של כמה שיותר אוזניות. בחנות שלנו תוכלו להתרשם ולהתנסות במגוון דגמי אוזניות ולמצוא את האוזניות שלכם.

יחד עם זאת, ישנם מספר מפרטים קריטיים אותם יש לקחת בחשבון כאשר משווים בין דגמי אוזניות:

•        אודיו ברזולוציה גבוהה – האזינו למוזיקה כפי שמוזיקאים וטכנאי מוזיקה התכוונו שתשמעו. אוזניות התומכות ברזולוציה גבוהה, משדרות אותות מפורטים יותר. כלומר, תוכלו להבחין ביותר פרטים במוזיקה. כך תוכלו ליהנות מאיכות שמע מדהימה וטהורה.

•        סטריאו VS מונו – סאונד סטריאו מורכב משני ערוצי שמע שונים; ערוץ ימני וערוץ שמאלי. כאשר מרכיבים אוזניות סטריאו, שומעים ערוץ אחד בכל אוזן וכך תחושת העומק מוגברת. לדוגמא: את סאונד מפוחית בשיר נרגיש שהוא נוטה שמאלה ולא היישר מול תודות לעובדה שהוא יותר עוצמתי בערוץ השמאלי מאשר בערוץ הימני. ישנם דגמי אוזניות, המגיעים מלכתחילה עם אוזנייה אחת בלבד. באוזניות אלו הסאונד הוא מונו בלבד וזאת מכיוון ששומעים אך ורק באוזנייה אחת.

•        תגובת תדר (תחום תדרים) – תגובת התדר מוצגת באמצעות תדרי השמיעה הנמדדים בהרץ או באנגלית Hertz ומייצגת את טווח התדרים שהאזניות מסוגלות להפיק. טווח תדרי השמיעה של האוזן האנושית מוערך ב: 20Hz–20kHz בעוד שתגובת התדר של האוזניות לרוב עולה על טווח זה. יחד עם זאת, האוזן האנושית כמו גם האוזניות מגיבות לכל תדר באופן שונה. יתכן כי בתדרים מסויימים האוזניות מגיבות טוב יותר מאשר בתדרים אחרים. זאת ניתן לראות בגרף תגובת התדר. תדרים בהם הגרף גבוה יותר, ישמעו חזק יותר באוזניות. חשוב לזכור שגם אם תעמידו שתי אוזניות בעלי מפרט זהה, האחת מול השניה, אין ספק כי הן לא יפיקו את אותו סאונד ולא ישמעו אותו דבר. לכל דגם יש את חתימת הסאונד שלו המושפעת מגורמים רבים.

•        רגישות – נמדדת בדציבלים לכל מיליואט (db / mW). רגישות של אוזניות מודדת את הכמות סאונד היחסית שהיא יכולה להפיק מכמות נתונה של הספק המגבר אוזניות בנגן אליו היא מחוברת. כאשר אתם מאזינים למוזיקה המופקת ממכשירי האזנה ניידים שאינם מכשירי שמע ביתי אשר לרוב יהיו חזקים ועוצמתיים יותר, מומלץ לחבר אוזניות בעלות רגישות גבוהה יותר (כ- 100 דציבלים לפחות).

•        עכבה – מסומנת ב ohms והיא מידת ההתנגדות של מכשיר אלקטרוני / התנגדות חשמלית. העכבה קשורה למידת הרגישות של האוזניות. אוזניות אשר בשימוש תדיר של סטודיו יהיו לרוב בעלות התנגדות  ohms600 וידרשו מגבר אוזניות מקצועי על מנת להגיע לרמות ההאזנה הרצויות. מרבית האוזניות לצרכן הממוצע יהיו בטווחי עכבה של 16 עד 64 ohms ועוצבו במיוחד לעבודה עם מכשירי אודיו ניידים בעלי עוצמה נמוכה.

•       עיוות הרמוניות כולל (Total harmonic distortion - THD) - שימוש באוזניות בעוצמת שמע גבוהה מייצרת הרמוניות. אם נשמיע באוזניות תדר בודד של 1khz לדוגמא, יווצרו תדרי לוואי שנקראים הרמוניות. הרמוניות של 1khz יהיו 2kh,4khz,8khz,16khz. ככל שנוצרות הרמוניות חזקות יותר באוזניות, כך רמת ה THD תהייה גבוהה יותר. ערך ה-THD מבוטא באחוזים מירביים לכל תחום תדרי השמיעה, וככל ששיעורו גבוה יותר כך גדלה עוצמת השמע של ההרמוניות בעת האזנה למוסיקה. לכן ויש לשאוף לאחוז THD נמוך ככל האפשר. אוזניות טובות מציעות רמת THD שלא עולה על 1 אחוז בכל תחום תדרי השמע, ואילו בדגמי העלית רמת ה-THD באוזניות נמוכה אף יותר ועומדת על פחות מ-0.1 אחוז. לקריאה נוספת..

 •       תקע אוזניות - המחבר של האוזניות מגיע בשתי תצורות 3.5 מ"מ (תקע קטן), ו- 6.35 מ"מ (תקע גדול). המחבר הקטן מגיע בד"כ עם אוזניות כפתור, in-ear ו- on-ear ומיועד לחיבור בטלפון נייד, מחשב, ונגן מוזיקה נייד. המחבר הגדול מגיע בד"כ באוזניות over-ear והשימוש העיקרי הוא במגברים ביתיים, מיקסרים לסאונד, וכרטיסי קול מקצועיים. במידה שאתם עתידים להזדקק לשני המחברים, דאגו לרכוש אוזניות עם מעביר מתקע קטן לתקע גדול. שימו לב כי אין מעבירים מוצלחים מתקע גדול לתקע קטן.

 

רכישה מקוונת או בחנות

רכישה בחנות מאפשרת לכם לשמוע את אוזניות ולהתנסות בהן באופן מוחשי. בחנות, תמצאו מגוון רחב של דגמי האוזניות ואף עמדות האזנה כך שתוכלו ממש לבחון את איכות ורמת השמיעה, לבדוק כמה אלו אוזניות הכי מתאימות לכם באופן אישי ומה הם ההבדלים בהרגשה בין כל דגם ודגם. בנוסף, תוכלו אף ליהנות ממגוון רחב של סגנונות מוזיקה וגם לחבר את הסמארטפון או הנגן שלכם האישי ולהאזין למוזיקה שאתם אוהבים. הצוות שלנו יעמוד לרשותכם בכל ולכל שאלה ותוכלו להיעזר בידע המקצועי הרחב של הצוות.

באתר שלנו, תוכלו למצוא מגוון אוזניות במחירים משתלמים.

רכשו אוזניות באתר

הצג כ- גריד תצוגה רשימה

107 פריטים

לכל עמוד
הגדר מיון בסדר יורד
הצג כ- גריד תצוגה רשימה

107 פריטים

לכל עמוד
הגדר מיון בסדר יורד
whatsapp