כתובתינו שעות פעילות

בידוריות

כל מה שצריך לדעת לפני קניית בידורית

לקנות בידורית זה עניין רציני:
איך מוצאים את הבידורית שכולם ישמעו כמה היא טובה?

ההכנות נסתיימו, הקהל כבר יושב, כולם מוכנים ומחכים ואז מתחיל הלחץ: תקלות הגברה יכולות להוביל לרגעים מאוד מביכים...
אנחנו מציעים לכם מגוון בידוריות איכותיות שישאירו את הדאגות והתקלות מאחור ויאפשרו לכם לעבור כל אירוע בווליום גבוה של הנאה. 
אז הנה המדריך לרוכשי בידוריות עם תשובות לכל השאלות

 

בידורית – הפתרון הפשוט שכולם שומעים
בידורית היא מערכת הגברה מובנית ברמקול בודד. הבידורית עשויה לכלול: מיני מיקסר, מיקרופון אלחוטי, נגן דיסקים, נגן USB, סוללה נטענת, גלגלים.

מהם היתרונות של בידורית ?
המרכיבים שהוזכרו לעיל נמצאים כולם בתוך רמקול. לפיכך ההפעלה, האחסון וההקמה פשוטים וקלים. 
אם אתם בכל זאת מעוניינים במערכת הגברה עם זוג רמקולים יש לעבור לקטגורית מערכות הגברה.

אילו בידוריות מומלצות ?
נחלק את התשובה לארבע:

 1. בידוריות ללא סוללה.
 2. בידוריות נישאות נטענות (עם רצועת כתף).
 3. בידוריות ניידות זולות.
 4. בידוריות ניידות יקרות.
בידורית ללא סוללה
בידוריות ללא סוללה זולות יותר וניתן להגיע איתן לעוצמות הגברה גבוהות בהרבה. כיום ניתן למצוא את הבידורית PG-9 בשני דגמים, האחד LE המופעל באמצעות חשמל בלבד, והשני מופעל גם על ידי סוללה.

בידוריות נישאות ונטענות עם רצועת כתף:

 • בידורית MIPRO MA-101 - בידורית נישאת ניידת. עם סוללה נטענת ומיקרופון אלחוטי. משקל נמוך 3-4 ק"ג. עוצמה 27 וואט RMS. מומלצת בעיקר לדיבור (ניתן גם לחבר MP3). איכות קול מעולה. מוצר עם שם עולמי. תוצרת טייוואן.
 • בידורית MIPRO MA-101 su - בידורית הכוללת נגן MP3 בחיבור USB (עם הקלטה), בעוצמה 50 וואט, עם חיווי שם השיר המנוגן ומצב הסוללה על גבי צג דיגיטלי. ניתן לבחור בין מיקרופון אלחוטי ידני או מדונה - 16 תדרים.
 • בידורית SENRUN - מגיעה עם סוללת ליטיום נטענת, נגן USB, מיקרופון אלחוטי. ניתן לקבל דגם ללא נגן USB עם שני מיקרופונים אלחוטיים במקום אחד. תוצרת טייוואן.

קיימות בידוריות נישאות נוספות לא מקצועיות שבחרנו לא לסקר.

בידוריות זולות עם נגן דיסקים (מתחת ל 2500 ש"ח):

 • בידורית SH120B או בידורית CB120A שתי בידוריות 80 וואט דומות- מיבואנים שונים. כוללים שני מיקרופונים אלחוטיים (אחד ידני והשני עם מערכת ראש), סוללה נטענת לשלוש שעות עבודה וידית טרולי.
 • בידורית SHOW - בידורית 80W RMS ניידת נטענת, עם מיקרופון אלחוטי. מזוודה עם גלגלים לאחסון והובלה.

בידוריות יקרות (מעל 3400 ש"ח):

 • בידורית SHOW - בידורית 80W RMS ניידת נטענת, עם שני מיקרופונים אלחוטיים-אחד ידני והשני עם מיקרופון ראש+דש (באותו התדר), כניסת כרטיס SD המאפשרת הקלטה. מגיע עם מזוודה וגלגלים לאחסון והובלה קלים. מומלץ!
 • בידורית SENRUN - עם סוללות נטענות 3 שעות (לפי יצרן 5 שעות), שני מיקרופונים אלחוטיים (אחד ידני והשני עם מערכת ראש), ידית טרולי. תוצרת טייוואן. מומלץ.

קיימות בידוריות רבות נוספות שבחרנו לא לסקר כיוון שהן לא עונות על דרישות הלקוחות מבחינת איכות המוצר, שירות היבואן, או צרכי הלקוח.

חסרונות של בידוריות:

 1. הבעיה העיקרית של בידוריות היא הסוללה. על מנת לשמור על אורך חיי הסוללה חשוב מאוד לכבות את המכשיר בגמר השימוש אחרת יגרם נזק בלתי הפיך לסוללה. יש להקפיד להטעין את הסוללה לפחות אחת לחודשיים גם אם אין שימוש בבידורית כלל. שימו לב שכל היבואנים אינם נותנים אחריות על הסוללות.
 2. הצהרות היצרן בדבר שעות העבודה עם סוללה, לרוב אינן מדויקות. הסוללה תספק שעות עבודה שונות בין אם מדובר במוזיקה (3 שעות לערך) ובין אם לצרכי דיבור (6-8 שעות לערך). הנתונים הללו נכונים כאשר הסוללה חדשה, והם יפחתו עם השימוש במכשיר.
 3. היות וכושר ההספק של הסוללה הולך ופוחת עם השימוש במכשיר, מומלץ להחליף אותה אחת לשנה לכל היותר. נזכיר שהיבואנים לא נותנים אחריות על סוללות.
 4. לרוב, אמינות של בידוריות סיניות אינה גבוהה. מאידך, בידוריות טיוואניות אמינותן יותר גבוהה, אך מחירן כפול מהסיניות. מומלץ להחזיק בכל אירוע חגורת הגברהכאמצעי גיבוי מינימאלי.
 5. כהמשך לסעיף הקודם, חשוב מאד לקנות בידורית שהיבואן שלה גדול, מחזיק מלאי חלקי חילוף, וידוע בשירות מהיר ומקצועי. בנוסף כדאי לקנות ממשווק שיוכל לעמוד מול היבואן גם במצבי קצה, ולהעניק לכם רמת שירות גבוהה. שימו לב שכוח הקנייה של המשווק מהיבואן מתורגם לשירות מהיר עבורכם הלכה למעשה.
 6. חשוב מאד לבדוק שקיימת אפשרות לעבוד עם הבידורית בחיבור לחשמל ישיר ולא רק על בסיס הסוללה. כאשר הסוללה תתרוקן תוכלו לעבור לשימוש בחיבור חשמל (במידה וזמין) ובכך תוכלו לחסוך עוגמת נפש רבה.
 7. לבידוריות אשר מסופקות עם מיקרופונים אלחוטיים, כדאי לבדוק שאכן ניתן לרכוש בנפרד את המשדר האלחוטי (ידני או כיס), וזאת כדי להימנע מהצורך להחליף את כל הבידורית במקרה ומשדר זה מתקלקל.
 8. שימו לב שחלק מהבידוריות מסופקות בערכת נשיאה- טרולי (עם ידית וגלגלים) המקלה על הנשיאה וההובלה. יש לזכור שמדובר ברכיבים אלקטרוניים, ולכן זעזוע של הבידורית עלול לגרום לה להינזק. מומלץ שלא לגרור את הבידורית על גרם מדרגות (כפי שנוהגים לעשות במזוודת טרולי רגילה).

 

קרא עוד... פחות... גרסת הדפסה
קבע סדר יורד
קבע סדר יורד

טרטל מערכות הגברה בע"מ | עוזיאל 89 רמת גן | טלפון: 03-7527522 | פקס: 03-7527523 | שעות פתיחה: א, ב, ד, ה 9:00-17:45, ג' 9:00-16:30, ו' וערבי חג 9:00-14:00